top of page

YURT DIŞI & YURT İÇİ ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI

YURT DIŞI DANIŞMANLIK OFİSİ ÖĞRENCİLERİNE VE VELİLERİNE YURT DIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERE HAZIRLANMA SÜRECİNDE

Nasıl Destek Olur?

 

  9-12. sınıflar boyunca öğrencilere ve velilere şöyle destek oluruz:

  •  Öğrencilerimizi potansiyellerine ulaşmaları için çalışmaya teşvik ederiz.

  •  Öğrencileri İngilizce öğrenmeye önem vermeleri ve dil becerilerini geliştirmeleri için yönlendiririz.

  •  Yurt dışı üniversite eğitimi hakkında, farklı sınıf grupları için her sene, öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirici sunumlar düzenleriz.

  •  Öğrencileri ve velileri üniversite fuarlarına ve farklı eğitim sistemlerinin anlatıldığı toplantılara davet ederiz.

  •  Yurt dışı Üniversite Danışmanları olarak öğrencilerle bireysel çalışmalar yaparak, kendilerine uygun seçenekler hakkında bilgilendiririz.

  •  Öğrencilerimize TOEFL / IELTS / SAT/ACT ve SAT Konu testleri gibi okul harici sınavlar hakkında danışmanlık veririz.

  •  Öğrencilere, en uygun yaz okullarını seçmeleri ve yaz için planlar yapmaları konusunda bilgi veririz.

Yurt İçi Üniversite ve Kariyer Danışmanlığımız, öğrencilerin her sınıf seviyesinde ilgi ve yeteneklerini keşfetmek ve bu değerlerine uygun en iyi yükseköğretim programlarına yerleşmelerini sağlamak için çalışmalar yürütür. Öğrencilerin, 9 ve 10. sınıflarda yeteneklerinin ve ilgilerinin belirlenmesine katkıda bulunarak, doğru dersleri seçmelerine yardımcı olur. Bu konuda öğretmen, veli ve öğrencilerle işbirliği içinde çalışır.

 

Kariyer hedefleri doğrultusunda yükseköğrenimlerini Türkiye’de sürdürmek isteyen 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile gelecek planlamalarını değerlendirerek, bu konuda danışmanlık yapar. Öğrencilerimizin ve velilerimizin Türkiye’deki yükseköğretim sınav sistemini tanımaları yönünde sunumlar ve paylaşım toplantıları düzenler. Öğrencilerin yükseköğrenim sınavlarına hazır olmaları için 11 ve 12. sınıfta deneme sınavları düzenler ve sınav başarısını arttırıcı tedbirler alarak, öğrencileri bu konuda yönlendirir. Öğrencilerin Türkiye’deki üniversiteleri tanımaları doğrultusunda tüm çalışmaları düzenler.

 

Üniversitelerin yaz ve kış okullarını, meslek ve programlarını tanıtmak için düzenledikleri atölye çalışmalarına öğrencileri yönlendirir. Öğrencilerimizin mesleki hedefleri doğrultusunda iş yerlerine çeşitli geziler düzenleyerek meslekleri ve iş yaşamlarını yerinde görmelerini sağlar ve bir iş yeri tecrübesi kazanmalarına katkıda bulunur.

 

Kariyer hedeflerinde belirli yerlere gelmiş olan kişilerin tecrübelerini öğrencilerimizle paylaşacakları ‘’Kariyer Söyleşileri’’ yapar. Öğrencilerin Yurt İçi Üniversite ve Kariyer hedeflerini olumlu yönde etkileyecek üniversite fuarı, meslekler günü, mezunlarla buluşma etkinliklerini düzenleyerek, öğrencilerin bilgi ve tecrübe kazanmalarını sağlar.

AKADEMİK

CAMBRIDGE PROGRAMI

EĞİTİM KADROSU

AKREDİTASYONLAR

bottom of page