top of page

BİZ KİMİZ

NAMIK ALTAŞ KOLEJİ - Genel

 

Okulumuz 1997 yılında " Seçkin Kolej" adıyla kurulmuş ve bulunduğu coğrafyada, mükemmel bir eğitim merkezi olarak eğitim camiası için bir örnek teşkil etmiştir. Bu güne değin izlediği eğitim politikasının haklı başarısıyla bölgenin söz sahibi okulları arasında ayrıcalıklı bir yer edinmiştir.

2000 yılından bu güne gerek fen liselerine öğrenci yerleştirme gerekse üniversiteye öğrenci göndermede şehrimizin iller bazında başarı sırasını her geçen gün daha da yükseltmiştir. Üniversite sınavlarında 14 il birinciliği ve birçok Türkiye derecesiyle Ordu'daki eğitim markası olmuştur.

2010-2011 eğitim öğretim yılında yeni binasında teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak ferah kullanım alanları ve öğrencilerimizin bilim, sanat ve spor alanlarında kendilerini rahatça ifade edebilecekleri kampüs yapılanması ile kurumumuzun adı " Özel Altaş Koleji" olarak taçlandırılmış, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın hizmetine kıvançla sunulmuştur.

 

Namık Altaş Koleji,  içerisinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olan karma bir gündüz okuludur. Öğrencilerimizin çoğunluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı ilke ve yönetmeliklerine tabidir. Bütün öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı Lise Diploması alırlar.

 

Buna ek olarak, Namık Altaş Koleji Uluslararası Cambridge Okulu akreditasyonuna sahiptir.  Uluslararası Cambridge Okulu olarak anaokulu, ilk ve ortaokulumuzda, Milli Eğitim Müfredatının yanı sıra, Uluslararası Cambridge Programı ( Cambridge Primary & Cambridge Secondary 1) uygulanmaktadır.

 

İlk lise mezunlarımız 2000 yılında mezun olmuştur. Mezun olan öğrencilerimizin yaklaşık %90  üniversiteye gitmektedirler. Okulumuzun adı 2017-2018 eğitim öğretim yılı itibariyle ömrünü hayır ve eğitim işlerine adamış ve bir Ordu aşığı olan kurucumuz Namık Altaş'ın vefatı sonrası Namık Altaş Koleji olarak değiştirilmiştir.

 

NAMIK ALTAŞ KOLEJİ'NDE - Eğitim – Öğretim

 

Anaokulundan liseye kadar devam eden eğitimimiz, öğrencilerimizin küresel farkındalıklarını güçlendirmeyi, akademik mükemmelliği, ve küresel bir bakış açısına sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Öğrencilerin liderlik ve sorumluluk becerilerini geliştirir. Eğitim dili, Uluslararası Cambridge programı kapsamında bazı derslerde İngilizce ve Milli Eğitim Müfredatı kapsamında ise Türkçedir. Ayrıca, öğrencilerimiz ortaokul ve lise yılları boyunca üçüncü bir dil daha okurlar.

 

Okulumuzda, çalışan topluluğunda da çift dillilik desteklenmektedir. Okulumuz, bulundugu coğrafya itibariyle Milli Eğitim Müfredatı ve Uluslararası Cambridge programı olarak çift müfredat uygulayan ilk ve tek okuldur .

 

Namık Altaş Koleji,  öğrencilerine, Milli Eğitim Bakanlığı Diplomasının yanında; tüm Dünyada tanınırlığı olan Uluslararası Cambridge Diploması imkanı sunmaktadır.

 

KAMPÜSÜMÜZ

 

Namık Altaş Koleji , Ordu İli , şehir merkezinde  , 2016 yılında bitirilip öğrencilerimizin kullanımına sunulan kapalı spor kompleksi ile uluslararası standartlarda eğitim imkanları sunan okulumuzun 12.824  m² açık alan üzerine inşa edilmiş toplam 12.500 m² kapalı alan yerleşkesiyle ana sınıfından 12. sınıfa kadar eğitim ve öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir. Tesislerimizin çeşitliliği, Namık Altaş Koleji’nin modern eğitime, spora ve sanata verdiği önemi ortaya koyar. Okulumuzda, 4 adet Fen laboratuvarı, bir tane oditoryum, 1 kütüphane , bilgisayar laboratuvarları, bir tane multimedya odası ve modern, amacına uygun sınıflar bulunmaktadır. Bunlara ek olarak, okulumuzda; bir tane 500 kişilik konferans salonu, kapalı yüzme havuzu , spor salonu ve buz pateni pisti bulunmaktadır. Namık Altaş Koleji , Karadeniz bölgesi özel okulları arasında en büyük , doğal buz pateni pistine sahip özel okuldur. Okulumuz ayrıca hem Türkiye ve hemde dünyada Spor salonu, yüzme havuzu ve buz pateni pistini  aynı çatı altında toplamış tek okuldur.

 

 

DERS DIŞI – Aktiviteler

 

Ders dışı aktiviteler, Namık Altaş koleji’in eğitim programında önemli bir rol oynar. Öğrencilere çok sayıda  okul sonrası aktivite imkanı sunulmaktadır. Bu aktivitelere örnek olarak; Lego Robotik, Yemek Pişirme, İngilizce Drama, Seramik,  Dans, Yüzme, Görsel Sanatlar, Kuran dersi,  bireysel müzik enstrümanları dersleri  ve daha bir çok alandaki ders dışı aktiviteler örnek gösterilebilir.

 

Okulumuz ve öğrencilerimiz, her yıl pek çok önemli etkinlik düzenlemektedirler. Bunlara örnek olarak Hasat Festivali, Uluslararası Hafta, Ekoloji Festivali, Uluslararası kitap haftası ve Yıl sonu konserlerini  sayabiliriz. Öğrencilerimiz; yıl sonu performansları, konserler, yerel ve uluslararası kutlamalar, ve festivaller gibi etkinliklerde kendilerini ifade etme imkanı bulurlar.

 

Pek çok öğrencimiz, Namık Altaş Koleji’nin kendilerine sunduğu spor, sanat, performans sanatları ve müzik çalışmalarıyla kendilerini bu alanlarda geliştirme imkanı bulurlar. Namık Altaş Koleji öğrencileri hem Türkiye’de hem de dünyada çeşitli spor, müzik ve sanat aktivitelerine, yarışmalara, sergilere ve takımlara katılırlar ve yüksek başarılar gösterirler. Öğrencilerimizden bazıları uluslararası müsabakalarda yüksek başarılar elde etmişlerdir. Bunların yanında, okulumuz, 10’dan fazla spor dalında okul ve kulüp çalışmaları sunmaktadır.

HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

DEĞERLERİMİZ

bottom of page