top of page

NEDEN NAMIK ALTAŞ KOLEJİ?

NEDEN ÖZEL NAMIK ALTAŞ KOLEJİ?

     

Pek çok aile çocuğunun gidebileceği okul seçenekleri üzerinde mutlaka düşünür. Bu dönemlerde kafasında birçok soru işareti oluşur. Hem öğrencinin  ihtiyaçlarını, hem de ailelerin beklentilerini karşılayabilecek, sağlam misyona sahip, vizyonist ve köklü okullar ararlar.

 

Namık Altaş Koleji, her şeyden önce sağlıklı ve güvenli bir okul ortamı sunar. Fiziksel olanakları bakımından yüksek donanıma sahip bir okuldur. Okul ortamımız ders dışı etkinliklere kolay zemin hazırlarken, aynı zamanda öğrencilerimizin kötü alışkanlıklar edinmesine de engel olmuş olur. Kampüsümüz, çocuklarımızın hem fiziksel hem de ruhsal gelişimlerini destekler niteliktedir. Tüm bunların ötesinde ‘’eğitim ve öğretim’’ bizim için en önemli kriterlerin başında gelir.

Namık Altaş Koleji, öğrencilerini hayata hazırlarken, bir yandan da onları sınavlara hazırlar. Sınav başarısı her zaman hayat başarısını getiremeyebiliyor. Dolayısıyla öğrencilerimizi sadece sınavlara hazırlamayı yeterli bulmuyoruz. Onları daha sorumlu, daha lider, daha özgüvenli hale getirecek becerileri kazandırmanın çok daha önemli olduğunu biliyoruz. Namık Altaş Koleji, öğrencilerini hem ulusal değerlerine hem de evrensel değerlerine sahip çıkıp koruyan; vatanını, milletini, ülkesini seven ve bu uğurda devamlı çalışan nesiller olarak yetiştiriyor ve aynı zamanda birer dünya vatandaşı olmaları konusunda onlara destek oluyoruz.

Bugün gençler online araçlarla dünyanın bir ucundan diğer ucuna rahat iletişim kurabiliyorlar, gezi ve projelerle çok kolay yurtdışına çıkabiliyorlar. Dolayısıyla ‘’Yabancı Dil’’ bir öğrenci için olmazsa olmaz, kazanılması gereken en önemli becerilerden biri haline gelmiş durumda. Artık lise öğrencilerinin çoğu yabancı dille eğitim veren üniversitelere gitmeyi hedefliyor. Hatta bir kısmı yurtdışındaki üniversiteleri hedefliyor. Gerek Türkiye’deki üniversite eğitiminde gerek yurtdışı üniversite eğitiminde yabancı dil çok gerekli ve önemli. Üniversite sonrası iş dünyasında da dil çok önemli bir meziyet haline geldi. Bu nedenle iyi bir okul çok iyi derecede Yabancı Dil Eğitimi verebilmelidir. Biz yabancı dili bir ders olarak görmüyor, aksine bir hayat tarzı olduğunun altını çiziyoruz. Kolejimizin uluslararası bir okul kimliğinin olması, bu anlayış ve ısrarımızın bir sonucudur.

         

Biz yabancı dil eğitimini çok iyi uygulayan, aynı zamanda da sosyal ve akademik bir okuluz. Bu yüzden  müfredat programını sadece kağıt ve kalemle vermiyoruz . Ana derslerimizde, ezberden öte özümseyerek, projelerle, yarışmalarla ve etkinliklerle yaşayarak öğrenme modelini ön plana çıkararak, öğrencilerin bilimi sevmelerini ve daha kalıcı öğrenmeler elde etmelerini sağlıyoruz. Güçlü bir akademik altyapıya sahip olmak, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yalnızca testlerde değil, okullar arası kültür, sanat, spor, bilim gibi her dalla ilgili çalışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek gençler yetiştirmek bilinciyle çalışıyoruz.

       

Namık Altaş Koleji, sağlam ve etkili sınav hazırlığı yapabilecek   güçlü kadrolardan oluşur . Bu nedenle; bizim öğrencilerimizin okul dışı çalışmalara hiçbir şekilde ihtiyaçları yoktur. Doğru yerin sadece okul olduğunu savunan ve öğrencilerin tüm akademik ihtiyaçlarını okul içinde tamamlayan ve üst düzey konu anlatabilecek donanıma sahip öğretmenlerden oluşan takımıza, bölgemizde ekibimizi tanıyan herkesin güveni tamdır.  

    

Gençlerin bu uzun ve zor eğitim serüveninde, onlara etkili rehberlik yaparak da destek oluyoruz. Altaş Koleji, sadece sayısal derslerde, sosyal bilimlerde ve sınavlarda değil, sanat ve sporda da öğrencilerini kendini ifade edebilecek, başarılara imza atabilecek şekilde yetiştirmeye çalışıyor.

      

Hayatta ,aynı işi yapanlardan hep bir adım önde olmak istiyorsanız, bize katılın.

      

Tüm Önemli Tercihlerinizin Doğru Çıkması Dileğiyle..

AKADEMİK

Rehberlik servisi

CAMBRIDGE PROGRAMI

ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI

bottom of page