top of page

İLKOKUL

EĞİTİM ÖĞRETİM

 

Okulumuz; öğrencilerin kendilerini ve çevrelerindeki dünyayı sorular sorarak, bağlantılar kurarak, varsayımlarda bulunarak ve varsayımlarını test ederek, denemeler yaparak, riskler alarak, hatalardan ders çıkartarak, birlikte öğrenerek keşfettikleri ve severek geldikleri bir öğrenme ortamıdır. Okulumuz, güçlü bir akademik program ile zengin bir ders dışı etkinlikler programı sunarak öğrencilerimize kendilerini akademik, sosyal, fiziksel ve duygusal olarak geliştirebilecekleri fırsatlar ve deneyimler sunar. Ayrıca, merak etmeyi ve keşfetmeyi teşvik eden öğrenme ortamları ve kaynakları sağlar.

 

Okulumuz 2017-2018 ders yılında Milli Eğitim Müfredatı okul öncesi programının yanı sıra Uluslararası Cambridge Programı ilkokul müfredatını uygulama yetkisini almış olup, bu alanda Türkiye’de başı çeken okullardan biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Okulumuzda İngilizce dil eğitimi önemli bir yere sahiptir ve iki dilli bir eğitim programı uygulanmaktadır. Uluslararası Cambridge Programı temel üç ders (İngilizce, Matematik ve hayat bilgisi) üzerine bina edilerek İngilizce olarak verilmektedir.  Eğitim sistemimizi çift müfredat çerçevesine oturturken, eğitim politikaları ve teknolojilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

 

Okulumuzda temel öğretim yaklaşımı, öğrenci merkezli ve sorgulama yoluyla öğrenmedir. Bu doğrultuda, öğretmenlerimiz anlamlı, ilgi çekici, zorlu ve zevkli öğrenme deneyimleri tasarlarlar. Öğrenmeyi desteklemek amacıyla bilgi ve iletişim teknolojilerini yaygın şekilde derslerine entegre ederler.

 

Okulumuzda öğretim ve öğrenme disiplinler üstüdür. Öğrenciler konu ve kavramları disiplinler üstü üniteler aracılığıyla öğrenirler. Bunun yanında, okul içinde ve dışında hayatın her alanında kullanılabilecek bir dizi disiplinler üstü beceri edinirler ve uygularlar (sosyal beceriler, iletişim becerileri, düşünme becerileri, araştırma becerileri ve öz yönetim becerileri.)

 

Okulumuzun en güçlü yanlarından biri, ders dışı etkinlikler programımızdır. Sanat, bilim ve spor alanlarında onlarca etkinlik sunan bu program, öğrencilerimizin kendi yeteneklerini tanımalarına, dengeli ve sağlık bir yaşam tarzı geliştirmelerine ve etkili öz yönetim becerileri edinmelerine yardımcı olmayı amaçlar.

 

Namık Altaş İlkokulu; öğrenmenin zamanının, yerinin, yaşının ve sınırlarının olmadığı bir öğrenme ortamıdır.

 

ULUSLARARASI CAMBRIDGE ROGRAMI – İlkokul / Genel Bilgilendirme

 

Namık Altaş Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını takip eden Uluslararası  bir Cambridge Okuludur.

 

Namık Altaş Koleji, ilkokulu olarak, 2017-2018 ders yılı itibariyle Cambridge Üniversitesi tarafından Uluslararası Cambridge Programını uygulamaya yetkilendirilmiş bir uluslararası dünya okuludur. Cambridge programları birçok ülkede, ulusal ve uluslararası seçkin okullarda uygulanmaktadır. İlkokulumuzda Key Stage 2 Programı uygulanmaktadır.

 

Milli eğitim müfredatı ilkokul programı kazanımlarının yanı sıra Cambridge Primary Programı kapsamında İngilizce, Matematik ve Hayat bilgisi dersleri İngilizce olarak verilmektedir.

 

VELİ EL KITABI –

Değerli Veliler,

İlkokul veli el kitabımızda günlük rutinler , velilerimizin bilmesi gereken tüm bilgiler ve sizlerden beklentilerimiz detaylı olarak  veli el kitabında belirtilmiştir. Veli el kitabı için lütfen okul ile irtibata geçiniz.

bottom of page