top of page

ANAOKULU

EĞİTİM ÖĞRETİM

 

Faaliyetine 1997 yılında başlayan Namık Altaş Kolejinin öğretim programı çocukların zihinsel, bedensel, sosyal ve duygusal gelişimlerini desteklemek üzere temellendirilmiştir. Özenle yapılandırılmış bir ortamda, çocukların keşfederek öğrenme ve araştırma yapmaları sağlanır. Böylelikle çocuklarda kendine saygı ve özgüven gelişimi desteklenir.

 

Okulumuz 2017-2018 ders yılında Milli Eğitim Müfredatı okul öncesi programının yanı sıra Uluslararası Cambridge Programı/okul öncesi müfredatını uygulama yetkisini almış olup, bu alanda Türkiye’de başı çeken okullardan biri olmanın gururunu yaşamaktadır. Eğitim sistemimizi çift müfredat çerçevesine oturturken, eğitim politikaları ve teknolojilerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

 

Okulumuzda İngilizce dil eğitimi önemli bir yere sahiptir ve iki dilli bir eğitim programı uygulanmaktadır. Uluslararası Cambridge Programı temel üç ders (İngilizce, Matematik ve hayat bilgisi) üzerine bina edilerek İngilizce olarak verilmektedir. Uygun pedagojik yaklaşımlar ve dil öğrenimi konusundaki literatüre hakim kadromuz tarafından İngilizceyle yeni tanışan öğrencilerimizde, dile karşı merak uyandırılarak günlük hayatları içerisinde İngilizce dilinde kendilerini ifade edebilecekleri güçlü bir eğitim verilmektedir.

 

Programımız oyun ve sorgulama temelli bir yapıya sahiptir. Günlük programımızda öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyici sınıf içinde ve açık alanda oyun zamanları bulunmaktadır. Buna ek olarak, eğitim kadromuz tarafından eğitim hedefleri göz önünde bulundurularak özenle planlanan, yapılandırılmış oyunlar da derslerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır.

 

Altaş Koleji Anaokulu, velilerimizin ve öğrencilerimizin hem okulumuza hem de eğitim hayatına ilk adım attığı yer olmasından okul topluluğumuzda özel bir yere sahiptir. Sizler de okulumuzu yakından tanımak ve daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz, lütfen bize telefon ya da e-posta yoluyla ulaşın. Size okulumuzu tanıtmaktan mutluluk duyacağız.

 

ULUSLARARASI CAMBRIDGE ROGRAMI  Okul Öncesi / Genel Bilgilendirme

 

Altaş Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatını takip eden Uluslararası  bir Cambridge Okulu’dur.

 

Altaş Koleji, ilkokul ve anaokulu olarak, 2017-2018 ders yılı itibariyle Cambridge Üniversitesi tarafından Uluslararası Cambridge Programını uygulamaya yetkilendirilmiş bir uluslararası dünya okuludur. Cambridge programları birçok ülkede, ulusal ve uluslararası seçkin okullarda uygulanmaktadır. Anaokulumuzda Key Stage 1 Programı uygulanmaktadır.

 

Milli eğitim müfredatı okul öncesi programı kazanımlarının yanı sıra Cambridge Programı kapsamında İngilizce, Matematik ve Hayat bilgisi dersleri İngilizce olarak verilmektedir.

 

VELİ EL KITABI –

 

Değerli Veliler,

Anaokulu veli el kitabımızda günlük rutinler, ders dağılımı , velilerimizin bilmesi gereken tüm bilgiler ve sizlerden beklentilerimiz detaylı olarak  veli el kitabında belirtilmiştir. Veli el kitabı için lütfen okul ile irtibata geçiniz.

bottom of page