top of page
  • Yazarın fotoğrafıNamık Altaş College

İstanbul Gezisi 4-6 MAYIS

Güncelleme tarihi: 17 May 2018


DEĞERLİ VELİLER

Ortaokul 5-7 sınıf öğrencilerimize yönelik 2 gece 3 günlük İstanbul gezisi planlanmaktadır. İstanbul’un tarihi mekanlarına yapacağımız gezi öğrencilerimize “ geçmişe bir gezinti” imkanı sağlayacak ve arkadaşları ile beraber eğlenceli vakit geçirebileceklerdir. Programın detayını aşağıda bulabilirsiniz.

4 MAYIS 2018 –CUMA (ORDU – İSTANBUL TOPKAPI SARAYI, AYASOFYA MÜZESİ, YEREBATAN SARNICI)

Saat 08.50’da Ordu Havaalanında buluşuyoruz. Anadolu Jet TK7331 sefer

sayılı uçağıyla 10.30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. 12.05’te inişimiz gerçekleşiyor. Bizi bekleyen otobüsümüze binip panoramik şehir turu yaparak İstanbul Tarihi Yarımadası’na ve Sultan Ahmet Meydanı’na ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Sultanahmet Köftesiyle enerjimizi depoladıktan sonra Doğu Roma’nın başlangıç noktası sayılan Milion Taşı’nı ve Su Terazisi’ni görüp Yerebatan Sarnıcı’na iniyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinliyoruz.

Ayasofya Müzesi ve 380 yıl Osmanlı’nın yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı’nı gezip, Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi, Dikilitaş (obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun, Örmeli sütun gezilerini tamamladıktan sonra aracımıza binip konaklayacak olduğumuz otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5 MAYIS 2018 - CUMARTESİ (VİALAND)

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından saat 10.00’da, Koç Müzesi ziyaretimiz ve ardından Dünyada ve Türkiye’de bir Tema Park’ı, AVM ve gösteri merkeziyle birleştiren ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi olan İSFANBUL – VİALAND’a gidiyoruz. Bütün gün eğlencenin tadını çıkarıp akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6 MAYIS 2018 - PAZAR (BOĞAZ TURU, ORTAKÖY, VİAPORT)

Otelimizde aldığımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, yalılarıyla, saraylarıyla, Kız Kulesi’yle ve martılarıyla meşhur İstanbul’u bir de denizden seyretmek amacıyla Tekne ile 2 saat sürecek Boğaz Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ortaköy’de çay, kahve ve kumpir molası verip, Anadolu Yakasına geçiyoruz. Viaport Avm’deki serbest zamanın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı’na

ulaşıyoruz. Anadolu Jet TK7332 sefer sayılı uçağıyla 19.10’da Ordu Hava alanına

uçuyoruz. 20.55’de inişimiz gerçekleştikten sonra turumuzu tamamlayıp, vedalaşıyoruz.61 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page